Aloe vera ile cilt bakımı
Pürüzsüz bir cilt için güzellik uzmanlarına tonla para ödemenize hiç gerek yok. Güzelliğine önem veren hemen herkesin evinde Aloe vera ile cilt bakımı yapabilir.

Pürüzsüz bir cilt sahibi kim olmak istemez ki! Peki pürüzsüz bir cilt güzelliği için uzmanlara binlerce lira ödemeden, doğal malzemeler kullanarak Aloe vera cilt maskesi nasıl yapılır. Cilt sorunları olan Sivilce, Akne, Ülser ve Yanık tedavisinde sıkça kullanılan Aloe vera ile Evde cilt bakımı nasıl yapılır? Güzelliğine önem verenlerin Aloe vera ile evde cilt bakımı yaparak pürüzsüz cilde sahip olabilir.

Aloe vera ile evde cilt maskesi tarifine geçmeden önce, aile hekimi yada doktorunuza mutlaka danışın. Maske uygulamasından doğacak problemlerde sorumluluk size ait olacağını unutmayın..

Evde Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Herhangi bir kimyasal madde kullanmadan, doğal malzemeler kullanarak evde çok kolay cilt bakımı nasıl yapılır? Öncelik ile cilt maskesi malzemeleri gözünüzü korkutmasın. Aloe vera bitkileri boyutuna göre 30 ile 50 lira civarında satılmaktadır. Size en yakın çiçekçi yada internetten sipariş vererek Aloe vera bitkisi sahibi olabilirsiniz. Evinde Aloe vera bitkisi olanar için Evde cilt bakımı nasıl yapılır? devam ediyoruz. Kolay bulunabilir malzemelerden hazırlayacağınız maske kürleri sayesinde, cilt bakımı için tonlarca para ödemeden sıkı bir cilt sahibi olmaya hazır olmalısınız.

Evde Cilt Bakımı Nasıl Yapılır? Evde hazırlanabilecek cilt maskesi örnekleri
Evde Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Evde Aloe Vera Cilt Maskesi Tarifi

Evde kolay hazırlanan, Aloe vera ve Hindistan cevizi yağı ile cilt maskesi tarifi: 1 adet aloe vera yaprağı bir uçtan diğer uca kadar kesilir ve içerisindeki şeffaf renkteki jel çıkartılır. Bu jel bir kaseye dökülür ve üzerine de yarım fincan kadar Hindistan cevizi yağı ilave edilir. Kasenin içerisindeki karışım iyice karışana ve pürüzsüz hale gelene kadar karıştırılmaya devam edilir. Yüz ve boyun bölgesine bu karışım maske olarak yapılır. Gece yatmadan önce yapılması tavsiye edildiği gibi, gece boyunca maskenin yüzde kalması da tavsiye edilir. Uyanıldığında yüz temizlenir.

Aloe Vera Evde Cilt Maskesi Nasıl Yapılır?

Yoğurt, taze salatalık ve aloe vera: 4 yemek kaşığı saf aloe vera jeli, 2 yemek kaşığı yoğurt ve 6 yemek kaşığı taze salatalık suyu; bir kap içerisinde karıştırılır. Bu karışım maske olarak cilde uygulanır. Maske yüzde 15-20 dakika arası bir süre bekletildikten sonra, ılık su ile cilt durulanır.

Aloe Vera Evde Cilt Maskesi Nasıl Yapılır?
Aloe Vera Evde Cilt Maskesi Nasıl Yapılır?

Yağlı Ciltler için Evde Aloe Vera Cilt Maskesi

Yağlı ciltler, sivilce ve siyah nokta oluşumu daha yaygın olduğu için; bu ciltlere uygulanabilecek Evde Aloe Vera Cilt Maskesi yapılışı ve kullanışını sizler için derledik, unutmayın bu maske bitkiseldir. Cilt doktorunuza danışmadan uygulanması önerilmez.

Yağlı Ciltler için Evde Aloe Vera Cilt Maskesi

Yumurta, bal, arpa ve aloe vera: 2 yemek kaşığı arpa unu, 1 tatlı kaşığı bal, 1 adet yumurta, 1 adet aloe vera yaprağının jeli; bir kap içerisinde macun kıvamını alana kadar karıştırılır. Daha sonra bu karışım yüze maske olarak uygulanır. Yüze sürerken fırça yardımı da alınabilir. Maskenin kuruma süresine göre, kuruduktan sonra ılık su ile yıkanarak maske çıkartılır. Ciltteki yağı dengeleyen ve sivilcelere iyi gelen bir maskedir.

Yağlı Ciltler için Evde Aloe Vera Cilt Maskesi
Yağlı Ciltler için Evde Aloe Vera Cilt Maskesi

Yüz gençleştirme maskesi: 1 adet salatalığın suyunun ve 1 adet aloe vera yaprağının jelinin karışımının yüze sürülmesi şeklinde uygulanır. Bu maske kuruduğunda cilt temizlenir ve 3 damla E vitamini masaj yapılarak, dairesel hareketler yardımı ile cilde iyice yedirilir.