Burçlara göre yemek alışkanlıkları ve diyet
Burçlara göre yemek alışkanlıkları ve diyet

Astroloji ve burçların hayatımızın bir çok alanında etkileri bilinmektedir. Burçların yemek alışkanlıkları, bedenimiz üzerinde büyük etkileşimler ve değişimler oluşturur. Astrolojide beslenme ve yeme biçimlerimizi etkileyen en önemli etken ise Ay burcu’dur.

Diyet programlarının uygulanmasına ve detokslara başlarken, Dolunay ve sonrasındaki 14 günlük süreç diyet başlangıçları için faydalıdır. Bedeninizle ilgili bir değişiklik yapacaksanız, kötü bir alışkanlıktan kurtulmak istiyor iseniz, Yeni ay dönemi ve takip eden 14 günlük süreçte yapılmalıdır. Kilo vermek için en ideal dönem dolunay dönemidir. Burçların yemek alışkanlıkları ve bu dönemde yapılan diyetler kalıcı ve etkili sonuçlar verir.

Dolunay ve sonrasındaki 14 günlük süreç diyet başlangıçları için faydalıdır. Burçların yemek alışkanlıkları önemi burada öne çıkıyor. Kişiler bedeni ile ilgili bir değişiklik yapacak ise, örneğin sigara, alkol v.b kötü bir alışkanlıktan kurtulmak istiyor ise, Yeni ay dönemi ve takip eden 14 günlük süreçte yapmaları etkili olacaktır.

Yani Kilo vermek için en ideal dönem dolunay dönemidir, Bu dönemde yapılan diyetler kalıcı ve etkili sonuçlar verir.

KOÇ BURCU Yemek Alışkanlıkları ve Diyeti

Koçlar hızlı yemek yemeleri ile bilinirler, bu yüzden besinleri çabuk tüketirler. Mars enerjisine sahip koçlar kırmızı besin tüketmekten hoşlanırlar. Kalorisi yüksek olmayan enerji veren gıdalar tüketirler. Kas yapılarını güçlü tutmak için protein ağırlıklı beslenirler. Ateşi çabuk çıkan ve terleyen koçlar çok sıvı kaybederler. Bu yüzden yazın serin tutacak ve vücudun su ihtiyacını karşılayacak besinler tüketirler. Hızlı yedikleri için sindirim sorunu çekerler. Asit üretmeye yatkın yiyeceklerden, kızartmalardan, aşırı yağlı yemeklerden uzak durmaları gerekir. Koçların baş bölgesi hassastır. Migren ve baş ağrısı sorunu yaşarlar. Migreni tetikleyen kahve ve çikolatadan uzak durmaları gerekir.

BOĞA BURCU Yemek Alışkanlıkları ve Diyeti

Boğalar iştahlı burçlardır. Yemeyi ve yemek yapmayı severler. Enerjisi yüksek olan boğalar su içse boğalara yarar. Aldıkları tuz oranına dikkat etmeleri gerekir.  Boğalara kök bitkileri; mantar, patates, soğan iyi gelir. Yağlı besinler, tatlılar ve karbonhidratlar boğaların düşmanıdır. Cips türü tuzlu ve katkı maddesi içeren gıdalar boğalara zarar verir. Su tutma eğilimi yüksek olan boğa burçlarının bedeninde şişkinlikler görülür. Soğan ile yapılan kürler boğaya iyi gelir. Su atan ananas boğaların beslenmesine yardımcı olur.

İKİZLER BURCU Yemek Alışkanlıkları ve Diyeti

Kilo derdi olmayan ikizler hareketli yapılarıyla dikkat çeker. Yerinde duramayan ikizler hızlı düşünür pratik hareket ederler. Yemek için değil yaşamak için yerler. Sürekli dışarıdan atıştırılan fast food alışkanlığı olan ikizler düzenli ve dengeli beslenemezler. Üşütme ve soğuk algınlığına yatkındırlar. Bu yüzden kışın ıhlamur, zencefil gibi çay türleri tüketmeleri gerekir.

YENGEÇ BURCU Yemek Alışkanlıkları ve Diyeti

Yengeçlerin beslenme duygusu gelişmiştir. Kilo konusunda dengeyi sağlayamazlar. Çabuk kilo alır vermekte zorlanırlar. Duygusal açıdan gergin olduklarında boşluk duygusunu yemekle doldururlar. Karbonhidrat ağırlıklı beslenirler. Çabuk bozulan kalsiyum dengeleri için yoğurt tüketmeleri gerekir. Marul, ıspanak, her türlü salata, lahana gibi yapraklı besinler yengeçlere iyi gelir. Mide asidini bozacak gıdalardan ve ağır beslenme düzeninden uzak durmaları gerekir.

ASLAN BURCU Yemek Alışkanlıkları ve Diyeti

Dostlarla birlikte güzel sofralarda yemek yeme aslanlar için çok önemlidir. Doğuştan gurme olan aslanlar ağzının tadını çok iyi bilirler. Kalp ve karaciğer aslan burcu yönetimdedir. Bu yüzden proteine ihtiyaç duyarlar. Sıvı ihtiyacı beden ısısı için önemlidir. Bol sıvı alırken protein dengesini iyi ayarlamaları gerekir. Yaz aylarında meyve ve sebzeden maksimum verim alırlar. Sarı ve turuncu sebze ve meyveler aslana iyi gelir. D vitamine ihtiyaç duyarlar. Kilo sorunu yaşayan aslanlar dengeli ve düzenli beslenmeye önem vermelidir. Beslenme hafifletilmeli doğal beslenmeye çalışmalıdır.

BAŞAK BURCU Yemek Alışkanlıkları ve Diyeti

Başaklar yemek seçerler. Her yemeği beğenmezler. Tuz tüketim eğilimleri yüksektir. Bedenin su ve tuz dengesini ayarlamakta zorluk çekerler. Doğal beslenmeye özen gösteren başaklar genelde ince bir bedene sahip olur. Bağırsak sıkıntısını yoğun olarak yaşayan başaklar lifli besinler tüketmeleri gerekir. Bol su ve lifli gıdaların yanında çorba ihmal edilmemelidir. Kuru gıda alma eğilimine sahip olan başaklar baharatlı yiyeceklerden uzak durmaları gerekir. Ağır yiyecekler, aşırı tatlılar başaklarda pankreas sorununa neden olur.

TERAZİ BURCU Yemek Alışkanlıkları ve Diyeti

Duygusal iniş çıkış sorunu yaşayan teraziler bu boşluğu yemek yiyerek doldururlar. Az ve sık yemek yemeleri gerekir. Ağır ve aralıklı öğünlerden uzak durmaları gerekir. Kilo alan teraziler göbek sorunu ve bel kalınlığı riski taşır. Bu yüzden böbreklerinin iyi çalışması için bol su almalı, böbrekleri yoran asitli gıdalardan uzak durmaları gerekir. Bedenlerini sıklıkla detoks ile temizlemeleri gerekir. Yağlı besinler, hamur işleri, fazla karbonhidrat tüketimi uzak durmaları gereken beslenme yöntemleridir. Et ve yağlı gıdalar terazilere dokunur. Lifli besinler ve baklagiller Terazi burcunun metabolizmasına iyi gelir.

AKREP BURCU Yemek Alışkanlıkları ve Diyeti

Tutkulu olan akrepler karbonhidrat tüketmeyi severler. Düzensiz yemek alışkanlığı olan akrepler oldukça iştahlı bir burçtur. İleri yaşlarda kilo kontrol sorunu yaşarlar. Cinsel organları ile ilgili sorunlar yaşar. Hemoroit ve makat sorunu yaşarlar. Hemoroiti önlemek için lifli besinler tüketmelidir. Balık ürünleri, yeşil sebze ve meyveler, avokado, her türlü taze sebze ve meyve akreplere iyi gelir. Karbonhidratlardan, hamur işlerinden, ekmek tüketiminden uzak durmaları gerekir.

YAY BURCU Yemek Alışkanlıkları ve Diyeti

Farklı tatlar, dünya yemekleri, çeşitli kültür damak tatları yayların ilgisini çeker. Yağ yakma kabiliyeti yüksek olan yaylar aşırı yemekten uzak dururlar. Protein ihtiyacını karşılamak için yumurta, süt ve et tüketmeleri gerekir. Karaciğer kaynaklı alerjiye yatkın olan yaylar yer fıstığı gibi alerji eğilimli besinlerden uzak durmaları gerekir.

OĞLAK BURCU Yemek Alışkanlıkları ve Diyeti

Kalsiyum ve D vitamini oğlaklar için önemlidir. Tuz alımına dikkat etmeleri gerekir. İşe dalan oğlaklar kolay diyet bozarlar. Farkına varmadan aşırı beslenirler. Yemek düzeninde seçici olmayan oğlaklar düzensiz yeme eğilimine sahiptir.

KOVA BURCU Yemek Alışkanlıkları ve Diyeti

Kovalar fazla kilo sorunu yaşamazlar. Kiloları ile çabuk baş eden bir yapıya sahiptir. Hareketli yapıları çabuk kilo vermelerine neden olur. İlginç tatları çekinmeden denerler. Kovalar varis sorunu yaşarlar. Ayak kaslarının iyi çalışması için vücudun vitamin ve mineral dengesini sağlamaları gerekir. C vitamini alımı, damarları tıkayan yağlı ve kötü yağlardan yapılan besinlerden, hazır gıdalardan uzak durmaları gerekir. Aksi takdirde ileriki yaşlarda ciddi tansiyon ve dolaşım sistemi sorunları yaşarlar. Varis eğilimi nedeniyle güneşe dikkatli çıkmalı ve sıcak sudan uzak durmaları gerekir.  Ananas, şeftali, kabak, sarı besinler (muz, portakal, mandalina) ve lifli gıdalar kovalara iyi gelir. Karbonhidrat öğünlerde fazla bulunmamalı, kırmızı etten ziyade balık ve deniz ürünleri tüketmeleri gerekir.

BALIK BURCU Yemek Alışkanlıkları ve Diyeti

Sık kilo alıp vermeye yatkındır. Şekerli gıdalara düşkün bir yapıları var. Bağımlı olma eğilimi yüksek olan bu burçlar başka bir şeye yönelip yemekten uzaklaşabilirler. Balıklar demire ihtiyaç duyarlar. Bu nedenle balık ve süt ürünleri beslenme programlarında mutlaka olmalıdır. Açık havada yemek yemeyi severler. Mangal partileri balıklara göredir.

Burçların yemek alışkanlıkları ve nasıl diyet yapacağı hakkında ipuçlarının sonuna geldik. Burçlar hakkında daha fazla bilgiler için altta bulunan butona basarak Astroloji ve Burçlar Sayfamızı ziyaret ediniz.

Kendini Baştan Yenile - Yeni bir Stil Tarzı - Stylist Pin - Monoton hayatınızı yenilemenin en kolay yolu. Stylist pin ile stil tarzı moda haberleri