Bilinen Tüm Burçların Özellikleri
Hangi Burç 'un Karakter Özellikleri nedir?

Burçların özellikleri; İnsan oğlu, doğduğu gün kişisel özelliklerini burçlardan almakta ve bu özellikler kişilerin hayatı boyunca büyük rol oynamaktadır. Bir kişinin hangi burç mensubu olduğunu biliyorsak o burcun özelliklerinden yola çıkarak kişinin karakteri hakkında bilgi sahibi olabiliriz.

Doğduğumuz gün, hatta saatine göre sahip olduğumuz burç, yansıttığı karakter özellikleri ile ömür boyu hayatımızı etkilediğini bilinmektedir. Buna göre lafı fazla uzatmadan burçların özellikleri ve hangi burç hangi özellikleri taşıdığını araştırmanın devamında bulabilirsiniz.

Tüm Burçlar ve Özellikleri

KOÇ BURCU

Koç Burcu

Koç burçların özellikleri; Akıllı ve zeki olan koçlar kolay öğrenirler. Kendisine hedef koyar bu hedeflere kolay ulaşırlar. Çevresindeki insanları mutlu etmek için mücadele ederler. Toplum içinde ön plana çıkmak ve dikkat çekmek isterler. Dürüst, iyi niyetli ve temiz kalpli olurlar. Sorunlara karşı dirençlidirler. Zevkli ve eğlenceli bir yaşamları vardır. Olumlu ve girişken yapıları ile çevrelerine pozitif enerji saçarlar. Maddiyattan hoşlansalar da onlar için şan şöhret daha önemlidir. Hasta olmayı sevmeyen koçlar bu konuda gerekli önlemleri alırlar. Ciltleri her zaman sağlıklı ve bakımlı olur.


BOĞA BURCU

Boğa Burcu

Sakin yapıları ile tanınırlar. Boğa burçların özellikleri, hayatı zevkli yaşarlar. Sorunlar karşısında yılmadan mücadele ederler. Dostluk ve arkadaşlık duygularına önem verirler. Kolay mutlu olan yapıları ile her şey den mutluluk çıkarırlar. İyi niyetli ve sakin davranışları ile her zaman huzur verirler. Kıymetli, güzel ve çekici olan her şeyden zevk alırlar. Para kazanma yetenekleri gelişmiştir. Seçtikleri mesleklerde kolay başarı elde ederler. Çocuksu ve neşe içinde bir yaşam sürerler. Koleksiyon merakları vardır. Eski para, tablo ve mücevherler ilgisini çeker. Tutumlu boğalar kıyafet alımına gelince ölçüyü elden kaçırırlar.


İKİZLER BURCU

ikizler Burcu

Yetenekleri ve dikkat çeken konuşmaları ile ön plana çıkarlar. Yeni şeylerle uğraşmak ikizlerin hayat felsefesidir. Zekalarını kullanarak karşı tarafı kolay etkilerler. Hızlı konuşsalar da vurgulu konuşurlar. Çevresindeki insanları eğlendirmekten hoşlanır. Gülmek ve güldürmekten hoşlanırlar. Mizah ve espri anlayışları gelişmiştir. Anlamlı ve iyi konuşmaları ile karşı cinsin ilgisini kolay çekerler. İnsanları iyi analiz eder, insanların zayıf noktalarını çabuk keşfederler. Çekici fiziki yapıları ile kolay fark edilirler.


YENGEÇ BURCU

Yengeç Burcu

Merhametli ve şefkatli yapıları ile tanınır. Ailesine önem verir onlarla huzur bulurlar. Sevdikleri insan için elinden geleni yaparlar. Parasal konularda kendilerini güvende hissetmek için ölçülü ve dengeli para harcarlar. Biriktirmeyi ve birikim yapmayı severler. Lüks yaşantıya düşkün olmayan yengeçler az para ile geçinebilirler. Dostluk ve arkadaşlığa önem verirler. Duygularını rahat paylaşabileceği arkadaş ararlar. Romantik ve duygu yüklü olurlar.


ASLAN BURCU

Aslan Burcu

Güçlü yapıları ile ön plana çıkarlar. Taklit yetenekleri gelişmiştir. Konuşmayı severler, saatlerce yorulmadan bir şey anlatabilirler. Güzel ve ilgi çekici konuşmalar yapıp çevrenin hayranlığını kazanırlar. Toplantı ve konuşmalarda ön plana çıkmak isterler. Herkese yardım etmek, zayıf insanları korumak isterler. Kendilerine güvenir, başarılı olmak için çok çalışırlar. Lüks yaşama düşkün olan aslanlar para biriktiremezler. Pahalı mücevherler, lüks kıyafetler, gösterişli mekanlar aslanların ilgisini çeker. Sosyal yaşantıları gelişmiştir. Macera dolu eğlenceli bir yaşam sürerler.


BAŞAK BURCU

Başak Burcu

Sorumluluk sahibi ve becerikli yapıları ile ön plana çıkarlar. Hayatlarında her şey plan ve düzen içerisindedir. Hedeflerine ulaşmak için plan yapar, bu planı hemen uygulamaya koyarlar. Mantıkları her zaman duyguların önündedir. Mantıkları ile hareket ederler. Ev hayatı ve iş hayatı bir düzen içindedir. Şehir hayatında yaşamak isterler. Dürüst ve iyi ahlak sahibidir. Yaşamları boyunca çıtayı hep yüksekte tutarlar. Mükemmele ulaşmak için çabalarlar. Mantıklı, disiplinli, sabırlı davranışları ile sorunların üstesinden gelirler.


TERAZİ BURCU

Terazi Burcu

Hayat boyu huzur bulmak için uğraşırlar. Teraziler için yaşam paylaşmak, uyumlu olmak ve aşık olmak demektir. Hayatlarında hep dengeli olurlar. Fikirleri ile duyguları uyum içerisindedir.

Gülmeyi, eğlenmeyi, hayatında değişiklik yapmayı çok severler. Bakımlı ve güzel giyinirler. Sosyal hayatları gelişmiş olan teraziler iyi bir ev sahibidir. Evlerini ziyaret edenler huzur bulur.


AKREP BURCU

Akrep Burcu

Tutkulu bir yaşam süren akreplerin zekası çok gelişmiştir. Duyguları derin yaşar derinlik içinde gerçekleri ararlar. Yaşadıkları duygusal durumları kolay unutmazlar. Deneyimleri onları güçlü kılar. Karizmatik yapıları ile her zaman çekici görünürler. Kendi istediklerini yapmak isteyen akrepler uyum sağlamak için başkalarının isteğine göre de hareket edebilir. Hırsları ile başarısızlıktan ders alıp kısa sürede kendine gelirler. Bilmedikleri konu hakkında fikir yürütmez, yorum yapmazlar.


YAY BURCU

Yay Burcu

Enerjik, neşeli ve heyecanlı özellikleri ile kısa sürede ön plana çıkarlar. Ruhları saf ve temizdir. İçgüdüleri ile hareket ederler. Dürüst ve iyi niyetli oldukları için insanların taktirini kolay kazanır. Özgürlüklerine düşkündür. Yeni yerler keşfetmek ve yeni şeyler öğrenmek isterler.

Seyahat etmeyi çok severler. Risk almayı sever kolay kaybetmezler. Olumlu bakış açıları ile düştükleri zaman kısa sürede ayağa kalkarlar. İdealist yapıları ile iş yerinde kısa sürede başarılı olurlar.


OĞLAK BURCU

Oğlak Burcu

Güvenilir, tutucu ve ciddi olması ile tanınır. Hayatlarını düzen içinde geçirmek isterler. Uzun vadeli planlar yaparlar. Sabırlı ve dikkatli özellikleri ile birçok başarı elde ederler. İşlerine önem verir, hiçbir işi yarım bırakmazlar. Sorumlulukların farkındadırlar. Zorluklar karşısında kolay pes etmezler. Kuralları benimser geleneksel bir yapıları vardır. Akıllı ve mantıklı insanlarla arkadaşlık kurarlar. Arkadaşlarına karşı sıcak kalpli ve yardımsever olurlar. Gereksiz harcama yapmazlar. Tutumlu oğlaklar geleceğe dönük yatırımlar yaparlar. Kendinden emin tavırlarıyla birçok işi başarabilirler.


KOVA BURCU

Kova Burcu

Özgürlüklerine düşkün olan kovalar düşündükleri gibi yaşarlar. Sezgileri ve mantıklarıyla hareket ederler. Herkesin eşit şartlar altında yaşaması gerektiğine inanırlar. Doğru bildikleri yoldan dönmezler. Farklı kültürlerle ilgilenmekten hoşlanırlar. Her şeyi denemek tecrübe etmek isterler. Bugünle pek ilgilenmez yarınları düşünürler. Sevecen tavırları ile insanların dikkatini kolay çekerler. Ekip çalışmasında lider rolünü iyi oynarlar. Sağlığına önem veren kovalar elektronik eşyalara ilgisi yüksektir.


BALIK BURCU

Balık Burcu

Merhametli, sabırlı ve duyarlı olmaları ile tanınır. Sadık, dürüst ve vicdan sahibi insanlardır. Ortama kolay uyum sağlarlar. Çevresel etkenlerden kolay etkilenir. Kendisine ait bir dünyası olan balıklar hayal dünyasında yaşamayı severler. Duygusal ve merhametli oldukları için çevresindeki insanlara yardım etmeyi severler. Duygusal, hassas ve romantik bir yapıları vardır.


Burçların Diğer Özellikleri için Astroloji Kategorisine Göz At

Hangi Burç 'un Karakter Özellikleri nedir?