Sağlık Bakanlığı e-Ptt Ücretsiz Maske Nasıl Alınır?
EpttAVM Ücretsiz Maske Dağıtımı nasıl yapılıyor. Devlet ücretsiz maske nasıl talep edilir.

Ücretsiz Maske Nasıl Alınır?

Korona virüs salgınından sonra hükümetin aldığı bir dizi önlem arasında, Sağlık bakanlığı ile Ulaştırma Bakanlığı kararınca Ücretsiz maske dağıtılmaya başladı. Salgının hızlanmasından sonra hükümet tarafından e-Ptt avm aracılığı ile dağıttığı 3 katlı maske nasıl alınır?

18 yaşından küçük çocukların da sokağa çıkması yasaklanması ile Sokağa çıkan kişilerin de maske takması zorunlu hale geldi. Maske takmanın zorunlu hale gelmesinden sonra herkes maske bulma telaşına düştü. Sağlık Bakanlığı ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı kararıyla online olarak ücretsiz maske dağıtılmaya başlandı. Vatandaşlar PTT’nin online alışveriş sisteminden ücretsiz maske temin edebilecek. Ücretsiz maske 65 yaş üstü yaşlılara ve 20 yaş altındaki vatandaşlara ise verilmeyecek.

e-PTTAVM Maske Almak İçin Forum Nasıl Doldurulur

e-PTTAVM üzerinden maske almak için bağlantı adresine giriş yapıp burada sizden istenen bilgileri eksiksiz olarak doldurmalısınız. Formu doldururken hane içerisinde yaşayan 20-64 yaş arası bireylerin bilgisini girmelisiniz.  

Form ‘da sizden İsim, Soyisim, T.C Kimlik numarası, Doğum tarihi, Adres, Telefon numarası ve e-posta bilgileriniz istenir. Bu bilgileri girdikten sonra üyelik sözleşmesini okuduğunuzu ve gizlilik politikasını kabul ettiğinizi belirten kutucuğu işaretledikten sonra yeşil butona (maske siparişi ver) tıklayıp işlemi tamamlayın.