Ucretsiz maske talebi Ekranı
Ucretsiz maske talebi Ekranı

Eczaneden ücretsiz maske nasıl alınır? Covid-19 corona salgını sebebi ile Sağlık bakanlığı ve Ulaştırma bakanlığı ortak çalışması olarak ilk önce ePtt Avm tarafından maske dağıtılacağı duyuruldu. Eczaneden ücretsiz maske almak isteyenler 24 saat içinde ePtt sisteminin çökmesine sebep oldu. 3 Katlı Cerrahi Maske Başvurusu yaparak aile bireyleriniz sayısı kadar evinize maske talebi yapabileceğimiz bir başka başvuru sistemi devreye girdi.

Sağlık bakanlığı tarafından cep telefonunuza kısa sms ile gönderilecek bir kod numarası gelenler ise Eczaneler tarafından Cerrahi maskelerini alabilecekler. Eğer cep telefonunuza sms ile bir kod gelirse en yakınınızdaki eczane aracılığı maskelerini alabilecekler. Ücretsiz 3 katlı cerrahi maskeler nasıl alınır? sizler için hazırladık.

Ücretsiz maske başvuru nasıl yapılır? Hangi şartlar altında 3 Katlı Cerrahi Maske Başvurusu yapılır? Yapılması gereken işlemleri resimli olarak Stylist Pin’de bulabilirsiniz.

Ezcaneden Cerrahi Maske Nasıl Alınır?

Ücretsiz maske başvurusu yapmak için 3 Katlı Cerrahi Maske Başvurusu Butonuna Basın. Size direk başvuru ekranını açılacak. Açılan ekranda ki hizmeti kullanarak kendiniz ve aynı hanede bulunan aile bireyleriniz için (20 yaş üstü ve 65 yaş altı olmak koşuluyla) ücretsiz maske talebinde bulunabilirsiniz.

3 katlı Cerrahi Maske Başvurusu, Ücretsiz Maske Talebi Ekranı

Resimli Anlatım

Bu alana, Ailenizdeki bireylerin bilgilerini girmelisiniz. Ailenizde 20 – 65 yaş arası kişiler için ( 5 Adet ) beş adet maske alabilmeniz için, + Aile Bireyi ekle kısmına basarak açılan ekranda bilgilerinizi girmeli ve iletişim bilgileri alanında bulunan Cep Telefonu, Yaşadığınız il, ilçe, Mahalle ve Cadde bilgilerinizi girmelisiniz.

3 Katlı Cerrahi Maske Nasıl Alınır?

Ardından ADRES alanına, Açık adresinizi eksiksiz ve hatasız girmelisiniz. Unutmayın, Adresin hatalı veya yanlış olması durumunda siparişiniz teslim edilemeyeceğinden adresinizi tam ve doğru olarak girmeniz gerekmektedir. Robot olmadığınız ve gerçek biri olduğunuzu kanıtlamak için güvenlik sorusu kısmına cevap vermelisiniz.

Unutmayın herkese farklı soru sorulduğu için resimlerde görülen soruyu değil kendi ekranınızdaki sorunun cevabını vermelisiniz. Bu alanları doldurduktan sonra diğer aşamaya geçebilirsiniz.

Aydınlatma metnini okudum alanını ve verdiğiniz bilgilerin kabul ettiğinizi, adres bilgilerinizin doğru ve yeterli olması durumunda 3 Katlı Cerrahi Maskelerin evinize kargo ile gelmesini istediğinizi onaylayın. Ardından Başvuruyu tamamla butonuna basınca aşağıdaki sayfa açılacaktır.

3 Katlı Cerrahi Maske Başvurusu

Başvurunuz Alınmıştır

E-devlet 3 Katlı Cerrahi Maske Başvurunuz alınmıştır. Maskeleriniz belirtilen adrese en kısa sürede ulaştırılacaktır. Sağlıklı günler dileriz, Mesajını gördü iseniz tebrikler. En kısa sürede Ptt çalışanları maskelerinizi evinize teslim edecektir.

3 Katlı Cerrahi Maske Başvuru sonucu

Tebrikler, Maskeler gelene kadar #EvdeKal #SağlıklıKal