Sivilcelerden Kurtulmanın Yolları
Sivilcelerden Kurtulmanın Yolları

Sivilceli veya sivilceye meyilli bir cilt yapınız bulunuyorsa, kullandığınız kozmetik ürünlerine karşı temkinli yaklaşmalısınız. Cildin yeteri kadar iyi bir şekilde temizlenmemesi, kir kalıntılarına sebep olduğundan sivilce oluşumunu hızlandırır. Bu nedenle ciltteki sebum dengesini düzenleyebilecek kozmetik ürünlere ağırlık vermeniz yerinde olacaktır. Sivilcelerden kurtulmak için bu dönemde yönelmeniz gereken adımlar ise şu şekilde sıralanıyor:

AloeVera ve Faydaları

Cilt bakımının son trendleri arasında bulunan aloevera, cilt güzelliği için en etkili yollardan biri olarak ön plana çıkıyor. Aloevera sayesinde, sivilcelerin ortaya çıkma eğilimini azaltabilir, cildinizi yenileyebilirsiniz. Bebek gibi bir cilde ulaşmayı kolay hale getiren bu bitkinin düzenli kullanılması tavsiye edilir. Bu sayede etkilerinin gözle görülür şekilde ortaya çıkması söz konusu hale gelecektir.Aloevera sivilcelerin üzerine baskı uygularken, gözle görülür şekilde ciltte düzelmelerin meydana gelmesine yardımcı olur. Bu bakımdan Aloevera ve diğer doğal cilt bakım ürünlerinin sivilcelere karşı savaşta doğru seçimler olduğunu belirtmek gerekir.

Sivilcelerden Kurtulmanın Garantili Yolları
Sivilcelerden Kurtulmanın Garantili Yolları

Cilt Bakımında Salatalık Etkisi

Cilt maskelerinin çoğunluğunun ana malzemesi salatalıktır. Salatalık sayesinde cilt kendini yenilemeyi başarırken, cildin derinlemesine temizlenmesi mümkün hale gelir. Bu nedenle sivilceleri geçirmek için salatalığın tercih edilmesi gerektiği oldukça açıktır. Bu yöntemi yapmak için salatalıkları rendeleyip bunun içine birkaç damla limon suyu ekleyin. Karışımı yüzünüze eşit miktarda yaydıktan sonra on beş dakika bekleyerek cildinizi ılık suyla yıkayın. Gözle görülür sonuçlar almak için uygulamanın haftada iki kere yapılması yerinde olacaktır.

Bal ve Tarçın Maskesi

Cilt bakımında doğal ürünler tercih ederek beklenen sonuçlar alabilirsiniz. Aynı zamanda bu ürünler üzerinden cilt temizliği de derinlemesine gerçekleştirilmiş olacağından uzunca bir süre sivilce ve siyah nokta gibi durumlar karşınıza çıkmayacaktır. Bal ve tarçın karışımını yüzünüze sürdüğünüzde kusurların etkisinin azaldığını ve cildinizin daha temiz olduğunu fark edersiniz. Ayrıca balın etkisiyle cilt yüzeyindeki ölü deriden de garantili olarak kurtulmak mümkün hale gelir. Bu nedenle cilt bakımında bal ve tarçına ağırlık vermek mantıklıdır.

Sarımsak Kullanmanın Cilde Yararları

Sağlık, güzellik ve bağışıklık sistemi için son derece etkili olan sarımsak bu şikayetlerin ortadan kalkması için tercih edilmesi gerekenler arasında ilk sıralarda yer alıyor. Anti-oksidan anti-mantar gibi etkilere sahip olan sarımsağı yemeniz veya cildinize uygulamanız halinde büyük mucizelere şahit olabilirsiniz. Sarımsağı cildinize dilerseniz rendelenmiş şekilde uygulayabilir, dilerseniz de normal şekilde uygulayarak sivilcelerin üstesinden gelmeyi başarabilirsiniz.

Sivilcelerden kurtulmak için yapılması gereken işlemleri sizler için sunduk.