Sivrisinek Coronavirüs bulaştırır mı? Dünya Sağlık Örgütü Cevapladı!
Sivrisinek Coronavirüs bulaştırır mı? Dünya Sağlık Örgütü Cevapladı!

Sivrisinek coronavirusu bulaştırır mı? Son günlerde az aylarının yaklaşması ile sivrisinek sezonu ha açıldı ha açılacak, herkesin aklına gelerek aradığı soru ise Sivrisinek coronavirüs bulaştırır mı? Dünya’da milyonlarca kişiye bulaşan, yüz binlerce kişinin canını alan coronavirüs her ne kadar yavaşlıyor gibi görünse de, covid-19 virüsünün ikinci dalgası sivrisinekler ile artar mı? soruların yanıtını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Coronavirüs Sivrisinekler ile bulaşır mı?

Sivrisinekler coronavirüsü yayılır mı?

Coronavirüs sivrisinek ile bulaşır mı? sorularına Dünya sağlık örgütü cevap vermekte gecikmedi. Sivrisinek corona virüs bulaştırır mı? cevabını arayanlar için yaptığı açıklamada, Dünya sağlık örgütüne göre covid-19 coronavirüsü sivrisinek ısırığından bulaşmadığını açıkladı.

2019 verilerine göre dünyada 52 milyar insan sivrisineklerin bulaştırdığı hastalıklar’dan dolayı hayatını kaybettiği bilinmektedir. Bu gelmiş geçmiş dünya nüfus’unun yarısı kadar sayıya tekabül olduğunu göstermektedir. Bakınız Trt Haber ‘in 5 Ağustos 2019 tarihli “Tarihte en fazla insan ölümüne sivrisinekler olduhaberi.

Bu neden ile son günlerde Sivrisinekler corona bulaştırır mı? sorusunun cevabını Dünya sağlık örgütü açıklamasında, pandeminin solunum yolu hastalığı olduğunu, hastalığın kan yolu ile corona virüs bulaştırma riski bulunmadığını yönündeydi.

Sivrisinek Coronavirüs bulaştırır mı? Sivrisineklerden corona virüs bulaşır mı? bu sorulara Dünya sağlık örgütü cevap verdi.