Ücretsiz Maske Kodu Nasıl Alınır?
Ücretsiz Maske Kodu Nasıl Alınır? Hayat eve sığar ücretsiz maske başvurusu

Ücretsiz maske kodu nasıl alınır? Maske satışlarının suistimal edilmesinin ardından maske satışı ülkemizde yasaklanmıştı. Sağlık bakanlığının ücretsiz dağıtılacağı maskeleri Epttavm ve E-devlet maske başvurusu ekranından yapan bir çok vatandaşın cep telefonuna beklenen maske kodu teknik nedenlerden dolayı bir türlü vatandaşlara ulaşmadı. Evine maske gelmeyenler ve Eczanelerde yapılan sorgulamalarda maske alamayanlar için kesin çözüm son güncelleme ile düzeltildi. Sms kodu gelmeyen vatandaşlar ücretsiz maske almak için kare kod nasıl alabilir?

Coronavirüs ile Türkiye neredeyse 2. ayına girecek. Bir çok vatandaşın defalarca e devlet ve epttavm maske başvurusu yapmasına rağmen eczanelerden ücretsiz maskelerini temin edemediği için Sağlık bakanlığı yeni bir uygulama başlattı. Sağlık bakanlığının sunduğu Hayat Eve Sığar uygulaması ile cep telefonuna kare kod gelmeyenlere maske kodu artık anında verilmeye başlandı.

Hayat Eve Sığar uygulaması ile Ücretsiz maske kodu nasıl alınır?

Eczaneden ücretsiz maske almak için gerekli kare kodu alabilmek için öncelik ile cep telefonunuza Hayat Eve Sığar uygulaması yüklemeniz gerekiyor. Sağlık bakanlığı bu uygulama ile aynı anda bir çok hizmeti de birlikte sunmaktadır. Ücretsiz maske kodu alamayanlar bu uygulama sayesinde bedava maske başvurusu kolaylıkla yapabilir. Bu uygulama Maske temini etmek için kare kodu almayı kolaylaştıran akıllı telefon kullanıcıları sadece basit bir kaç işlem yapması yeterli olacak.

Hayat eve sığar uygulamasında maske kodu almayı yazının devamında gösterildiği gibi uygulayarak bedava maske hakkınızı alabilirsiniz. Sağlık bakanlığı, bu uygulamada yeni yapılan son güncelleme ile ana sayfada ücretsiz maske kodu alabileceğiniz özelliği hizmete sundu. Aynı kişiye ait cep telefonu hatları üzerinden aile bireylerine maske kodu bazı teknik sorunlar yaşamaya devam edebilir.

Ücretsiz Maske almak için Google Play uygulamasında Hayat Eve Sığar uygulamasını açınız. Bu sayfayı android telefonunuzdan ziyaret ediyor iseniz alttaki yeşil butona basarak hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Ücretsiz Maske almak için google play uygulamasını yükleme

Sağlık bakanlığı, Hayat Eve Sığar uygulaması ile ücretsiz maske kodu almak isteyenler için öncelik ile akıllı telefonunuza Google Play açmalısınız. Ücretsiz maske, Hayat eve sığar başvuru ekranı ile anında maske kodu almak için bir kaç basit işlem sonunda, cep telefonuna sms gelmeyen vatandaşlara kesin çözüm sağladığı bilinmektedir.

Hayat eve sığar uygulamasını yükledikten sonra Mobil uygulamayı akıllı cep telefonunuzda Aç butonuna basın. Uygulama açıldığında aşağıdaki gibi karşılama mesajı gelecek. İlerle – İlerle butonlarına basarak bir sonraki sayfalara geçebilir ve uygulama hakkında daha fazla bilgiye sahip olabilirsiniz.

Ücretsiz Maske nasıl alınır?
Ücretsiz Maske nasıl alınır? ücretsiz maske hayat eve sığar karşılama mesajı

Tüm sayfalarda ilerledikten sonra Hesabını Doğrula mesajı gelecek. Altta bulunan yeşil ilerle butonuna basarak bir sonraki ekrandan doğrulama yapmanız istenecek.

Ücretsiz maske - Hayat eve sığar maske başvurusu doğrulama ekranı
Hayat eve sığar bedava maske başvurusu doğrulama ekranı

Ardından aşağıdaki sayfayı gördüğünüzde başına 0 koymadan cep telefonu numaranızı girip ve yeşil alandaki KOD GÖNDER butonuna basarak doğrulama mesajı geldiğinde bir sonraki ekrana otomatik olarak geçecektir. İsterseniz alta tarafta mavi ile gösterilmiş aydınlatma metnini okuyabilirsiniz.

Hayat eve sığar cep telefonu hesap doğrulama
Hayat eve sığar cep telefonu hesap doğrulama

Bu ekranda cep telefon numaranız otomatik olarak eklenmedi ise cep telefonu numaranızı tekrar girip gelen kodu yazarak GİRİŞ yapmalısınız.

maske başvurusu hayat eve sığar - hesap doğrulama kodu ekranı
maske başvurusu hayat eve sığar – hesap doğrulama kodu ekranı

Tebrikler Hesabını Doğruladın! Şimdi cep telefonunuzun konum servislerini açmanız gerekiyor. Bunun için altta yer alan KONUM SERVİSLERİNİ AÇ butonuna basarak gprs servisini aktif edin.

hayat eve sığar maske başvurusu hesabın doğrulandı konum servislerini aç
hayat eve sığar maske başvurusu hesabın doğrulandı

Uygulamayı kullanmak için telefonunuzun BLUETOOTH SERVİSLERİNİ AÇ butonuna basarak açmalısınız.

hayat eve sığar maske başvurusu - bluetooth açmak
hayat eve sığar maske başvurusu – bluetooth açmak

Konum ve bluetooth açma işleminden sonra ekrana uygulamanın her zaman arka planda çalışmasına izin verilsin mi? sorusuna Red etmelisiniz. Aksi taktirde cep telefonunuzun bataryası çok hızlı bitebilir. Yanlışlıkla izin verirseniz cep telefonunuzdan Ayarlar > Uygulamalar ve bildirimler seçeneğinden kapatabilirsiniz.

hayat eve sığar arka planda çalışması ve pil ömrü
hayat eve sığar arka planda çalışması ve pil ömrü

Uygulamada ilk olarak ekrana gelen anketi doldurmanız istenecek. Size uygun seçenekleri doldurup son işleme geçebilirsiniz.

Eğer çok iyiyim şıkkını işaretlerseniz uygulamanın ana sayfasına yönlendiriyor. Ana sayfa’da Maske Talep Et butonuna basın. TC no, Yaşınız ve Baba adınızı ilgili alanlara doldurun. Ardında maske talep et butonuna tekrar basarak ekranda çıkan kare kodunın ekran fotosu alıp size en yakın eczaneye gitmeniz yeterli. Ekran fotoğrafını eczane çalışanı ile paylaşın, işte bu kadar ücretsiz 5 adet maske ile sağlıklı günler dileriz.

Maske başvuru ekranı - Maske Talep Et
Maske başvuru ekranı – Maske Talep Et

Sizde sevdikleriniz ile bu bilgileri aşağıdaki sosyal medya platformlarından paylaşabilirsiniz.